Projekt minimalistycznego domu w Gródkowie

Projekt indywidualny domu jednorodzinnego wolnostojącego przy ulicy Spokojnej w Gródkowie

  • przeznaczenie – budynek mieszkalny jednorodzinny
  • technologia budowy budynku – tradycyjna, murowana beton komórkowy H+H
  • budynek wolnostojący z obszarem oddziaływania mieszczącym się w ramach posiadanego terenu
  • ilość kondygnacji: 2 nadziemne (przyziemie + piętro)
  • program funkcjonalny budynku mieszkalnego przystosowany dla potrzeb 4. osobowej rodziny młodego pokolenia wg indywidualnego programu funkcjonalnego
  • wbudowane garaże 2-stanowiskowy w bryle budynku
  • <lokalizacja>

Ten projekt indywidualny domu jednorodzinnego powstał w drugiej połowie 2019 roku w pracowni UNREAL 12.  Lokalizacja terenu (w sumie Inwestor zakupił 2 działki o sumarycznej powierzchni 841 m2) to malownicza dzielnica mieszkaniowa gminy Psary – Gródków. Działka zlokalizowana na końcu wewnętrznej drogi od ulicy Spokojnej, położona na lekkim wzniesieniu opadającym w kierunku północnym, porośnięta kilkoma wysokimi drzewami z charakterystyczną skarpą od strony południowej. Przez działkę przebiega 5 m pas służebności (przechodu i przejazdu) dla działek położonych powyżej przedmiotowej działki.

Program funkcjonalno-użytkowy

Cały budynek podzielony jest na 2 części – gospodarczą i mieszkalną. Pierwsza część gospodarcza zlokalizowana jest na poziomie 0 w przyziemiu wkopanym częściowo w istniejącą skarpę, w którym zlokalizowano m.in. duże pomieszczenie gospodarcze na narzędzia ogrodowe, dwustanowiskowy garaż, kącik dla pupila, pralnię, kotłownię oraz zatokę parkingową. Część mieszkalną domu wyniesiono na poziom +1. W części dziennej zlokalizowanej od strony południowej umieszczono duży aneks dzienny z jadalnią, kuchnią, spiżarką i dużym panoramicznym oknem na ogród oraz tarasem ziemnym zlokalizowanym na szczycie skarpy. W części nocnej zmieściły się 3 sypialnie, 2 łazienki, garderoba oraz mały gabinet.

Ten dom oczywiście nie jest typowym domem mieszkalnym jednorodzinnym. To efekt pełnej analizy możliwości działki – jej plusów i minusów. Charakteryzuje go całkowicie inne spojrzenie na tradycyjny dom. Bryła domu wykorzystuje maksymalnie potencjał działki i przez to przypadkowy widz ma wrażenie że „lewituje” on nad ziemią. Dosłownie.

Czy spodobał się Państwu ten projekt? Być może to właśnie Państwa wymarzony dom. Zapraszamy do dalszej współpracy. Dodatkowo przeprowadzimy z Państwem indywidualny wywiad w celu wypracowania optymalnego programu funkcjonalnego dla Ciebie i Twojej rodziny.

OPRACOWANIE:

Architekt: Rafał Lipiński

Projekt indywidualny domu jednorodzinnego wolnostojącego wg programu funkcjonalno-użytkowego Inwestora

Powierzchnia działki:

841 m2

POWIERZCHNIA NETTO DOMU (UŻYTKOWA + GOSPODARCZA):

226 m2

PROJEKT ARCHITEKTONICZNO-BUDOWLANY:

2019

BUDOWA:

2020