Laboratorium protetyczne w Dąbrowie Górniczej

Laboratorium protetyki Techdentis w Dąbrowie Górniczej.

  • przeznaczenie funkcjonalne – po pierwsze budynek usługowy, po drugie budynek mieszkalny
  • technologia budowy budynku – tradycyjna murowana
  • budynek wolnostojący
  • ilość kondygnacji: 2 kondygnacje nadziemne
  • program funkcjonalny budynku przystosowany w przyziemiu dla działalności usługowej (protetyka stomatologiczna) oraz na piętrze do funkcji mieszkalnej przynależnej do części usługowej (3 indywidualne lokale mieszkalne)
  • wejścia główne do budynku – od strony północno-zachodniej z ulicy Wspólnej, wejścia techniczno – gospodarcze od strony północno-wschodniej
  • wjazd na działkę – z ulicy Wspólnej poprzez zjazd publiczny
  • obsługa komunikacyjna budynku w ramach projektowanych 8 miejsc postojowych
  • lokalizacja >>>Wspólna, Dąbrowa Górnicza

Ten projekt indywidualny budynku usługowego powstał w pierwszej połowie 2020 roku w pracowni UNREAL 12.  Lokalizacja terenu (w sumie Inwestor zakupił 1 działkę o sumarycznej powierzchni działki 720 m2), to malownicza dzielnica mieszkaniowa miasta Dąbrowa Górnicza. Przedmiotowe laboratorium zlokalizowane będzie w bliskiej odległości od zbiornika rekreacyjnego Pogoria III, na początku ulicy Wspólnej. Działka na lekkim wzniesieniu opadającym w kierunku południowo-zachodnim, porośnięta niską zielenią i kilkoma wysokimi drzewami na granicy nieruchomości z terenami sąsiednimi.

PROGRAM FUNKCJONALNO – UŻYTKOWY LABORATORIUM PROTEYCZNEGO

Przede wszystkim po raz kolejny spod naszej ręki wychodzi prosta bryła, prosty budynek. Cały obiekt podzielono na 2 strefy: strefę usługową i strefę mieszkalną. Część usługowa znajdować się będzie na poziomie „0”. W przyziemiu zlokalizowano m.in. pracownię protetyczną, biuro, część socjalno-higieniczną, pomieszczenie techniczno-gospodarcze. Część mieszkalną domu wyniesiono nad poziom terenu do poziomu +1. W części mieszkalnej zlokalizowanej na piętrze, rozlokowano między innymi 3 prywatne lokale mieszkalne dla osób pracujących w laboratorium o powierzchni użytkowej od 40 m2 do 60 m2. Od strony południowej, wschodniej i zachodniej, oczywiście umieszczono aneksy dzienne z jadalniami oraz balkonami/tarasami w każdym mieszkaniu. Kuchnie i łazienki zlokalizowano zaś od północy. Mieszkania podzielono na dwu i trzypokojowe.

Zaprojektowany budynek nie jest oczywiście typowym budynkiem usługowym, gdyż dodatkowo zaprojektowano w nim wspomniane powyżej piętro mieszkalne. To efekt pełnej i mozolnej analizy potencjału działki, zarówno jej plusów, jak i minusów. W takim kształcie bryła budynku wykorzystuje właśnie maksymalnie atrybuty małej działki oraz trudne zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

PROJEKTOWANIE INDYWIDUALNE W UNREAL 12

Czy spodobał się Państwu projekt budynku usługowego z wbudowaną częścią mieszkalną? Nie zastanawiajcie się dłużej. Być może to właśnie Państwa wymarzone miejsce do pracy, a przy okazji może i do przyszłego zamieszkania. Zapraszamy serdecznie Państwa do dalszej współpracy z naszą pracownią projektową. Dodatkowo przeprowadzimy z Państwem indywidualny wywiad w celu wypracowania optymalnego programu funkcjonalnego dla Państwa firmy.

OPRACOWANIE:

Architekt: Rafał Lipiński

Projekt indywidualny budynku usługowo - mieszkalnego wg programu funkcjonalno-użytkowego Inwestora. Przyziemie lokal usługowy - laboratorium protetyczne, Piętro - prywatne mieszkania pracowników.

Powierzchnia działki:

720 m2

POWIERZCHNIA NETTO (USŁUGOWA + MIESZKALNA):

401.5 m2

BUDOWA:

2021 r.