Dom rezydencja w Siewierzu

Projekt indywidualny domu jednorodzinnego typu rezydencja w pobliżu ulicy Jeziorna w Siewierzu.

  • przeznaczenie – budynek mieszkalny jednorodzinny, rezydencja
  • technologia budowy budynku – tradycyjna, murowana POROTHERM PROFI
  • budynek wolnostojący z obszarem oddziaływania mieszczącym się w ramach posiadanego terenu
  • ilość kondygnacji: 2 nadziemne (przyziemie + piętro)
  • program funkcjonalny budynku mieszkalnego przystosowany dla potrzeb 1 rodziny wg indywidualnego programu funkcjonalnego
  • wbudowane garaż 2-stanowiskowy w bryle budynku
  • <lokalizacja>

Ten projekt indywidualny domu rezydencjonalnego powstał w połowie 2020 roku na indywidualne zamówienie Inwestora.  Lokalizacja terenu                   (w sumie Inwestor zakupił 2 działki) – to malownicza dzielnica Jeziorna, należąca do gminy Siewierz. Działka zlokalizowana na końcu wewnętrznej drogi od ulicy Jeziorna, z zapierającym dech w piersiach widokiem na przepiękny zbiornik wodny w Przeczycach. Mówiąc obrazowo to dom na wzgórzu z panoramicznym widokiem na wodę.

Program funkcjonalno-użytkowy

Cały dom został podzielony na 2 strefy – dzienną i nocną. Strefa dzienna została zlokalizowana w przyziemiu. strefa nocna na piętrze.

W budynku zlokalizowano 2-stanowiskowy garaż z dodatkowym pomieszczeniem gospodarczym na różne niezbędne rzeczy występujące przy domu. Na poziomie przyziemia zaprojektowano otwartą przestrzeń dzienną (salon + jadalnia) z lekko schowaną kuchnią i spiżarką oraz mały gabinet do pracy. Strefa dzienna ma bezpośredni dostęp do tarasu ziemnego (zarówno z kuchni, jak i salonu) otaczającego południowo-zachodni narożnik budynku. Na piętrze umieszczono 3 sypialnie z widokiem na jezioro (przy głównej sypialni zlokalizowano garderobę i łazienkę tzw. en-suite), pralnię i łazienkę dla dzieci. W przyziemiu zlokalizowano również dodatkowe wc dla gości oraz strefę techniczną czyli kotłownię.

Spodobał się Państwu ten projekt domu rezydencji? Być może to właśnie Państwa wymarzony dom. Zapraszamy do dalszej współpracy. Dodatkowo przeprowadzimy z Państwem indywidualny wywiad w celu wypracowania optymalnego programu funkcjonalnego dla Ciebie i Twojej rodziny.

OPRACOWANIE:

Architekt: Rafał Lipiński

Projekt indywidualny domu jednorodzinnego typu rezydencja wg programu funkcjonalno-użytkowego Inwestora.

Powierzchnia działki:

1200 m2

POWIERZCHNIA NETTO DOMU (UŻYTKOWA + GOSPODARCZA):

240 m2

PROJEKT ARCHITEKTONICZNO-BUDOWLANY:

2020

BUDOWA:

2020-2021