Przebudowa stodoły. Klasyczna stodoła w Przyrowie.

Przebudowa stodoły. Projekt przebudowy i rozbudowy zabudowy gospodarczo-mieszkalnej na budynek mieszkalny jednorodzinny. Wola Mokrzeska, gmina Przyrów.

Nowoczesna stodoła – tradycja w uproszczonym wydaniu?

Domy w uproszczonym, nowoczesnym stylu przez wielu z Nas nazywane są stodołami. Nazwa przyjęła się w architekturze, tak jak trend na elegancką prostotę, która nawiązuje do tradycyjnego budownictwa i przy tym przełamuje standardowe wzory projektowe. Elegancja, prostota i nowoczesna technologia. Tak w kilku słowach można opisać dzisiejszą nowoczesną stodołę. Modernistyczne formy przejawiają się zarówno w bryle budynku, elewacji, jak i także w wyposażeniu wnętrz. Wszystko to uzupełnione jest o mistrzowsko rozplanowany układ wnętrz, który ułatwia dalszą aranżację.

Ten projekt to adaptacja klasycznej zabudowy wiejskiej z nieużytkowym strychem i budynkiem gospodarczym od lat nieużytkowanym pod drugi lokal mieszkalny dla młodych zamierzających uciec z dużego miasta na swoje, do rodzinnego domu. Główny problem – brak odrębnego wejścia. Pomysł – dobudowa w tylnej części osobnej klatki schodowej. Efekt – nieklasyczna stodoła.

  • 2 kondygnacje nadziemne, częściowe podpiwniczenie
  • budynek murowany w technologii tradycyjnej: pustak żuzlowy/gazobeton
  • <lokalizacja>

Czy spodobał się Państwu ten projekt? Być może jesteście w posiadaniu takiej stodoły/budynku gospodarczego i myślicie o adaptacji na cele mieszkalne? Zapraszamy do dalszej współpracy. Przeprowadzimy z Państwem indywidualny wywiad w celu wypracowania optymalnego programu funkcjonalnego dla Państwa i Waszej rodziny.

Marzy ci się podobna rozbudowa stodoły? Marzy ci się nowoczesna stodoła? Nie czekaj. Zapraszamy. Razem coś wymyślimy.

OPRACOWANIE:

Architekt: Rafał Lipiński

Rozbudowa istniejącego budynku mieszkalnego o klatkę schodową wraz z adaptacją części budynku gospodarczego na cele mieszkalne. Interpretacja nowoczesnej stodoły w klasycznym wydaniu.

POWIERZCHNIA NETTO (UŻYTKOWA + GOSPODARCZA):

170 m2

PROJEKT ARCHITEKTONICZNO-BUDOWLANY:

2020

BUDOWA

2020-