CHCESZ PRZEBUDOWAĆ SWÓJ WŁASNY DOM?

A może planujesz jego rozbudowę lub nadbudowę?

Modernizacja starego domu sprzed czasów II wojny światowej lub z okresu powojennego czy nie tak zamierzchłych czasów PRL-u? Cieknący dach, nieużytkowy strych/poddasze oraz kilkuosobowa rodzina cisnąca się w małej, kilkudziesięciometrowej, dysfunkcjonalnej przestrzeni. Temat pewnie znany większości polskich rodzin mieszkających wspólnie z rodzicami czy dziadkami w tego typu przestrzeniach, dla których brak funduszy na zakup nowej działki pod budowę domu, często pozostawia pewien niedosyt i dyskomfort życiowy.

Co zrobić w takim wypadku?

Może warto pomyśleć o modernizacji (przebudowie, nadbudowie lub rozbudowie) istniejącego budynku, którym dysponujemy? Nawet gdy jego stan wizualny i funkcjonalny nie daje Nam z początku zbyt dużych nadziei. Z pomocą w takim momencie powinien nam przyjść architekt, który umiejętnie poskłada całość naszych pomysłów i potrzeb do kompozycyjnej harmonii. W UNREAL 12  nie znamy pojęcia ‚tego się nie da zrobić’. Dlaczego? Bo już to robiliśmy! Mamy za sobą różne przeróbki starych domów, a indywidualne podejście do każdego projektu sprawiło, że posiadamy masę doświadczenia zarówno w projektowaniu i prowadzeniu metamorfozy starego domu, jak i również w wycenie kosztów przebudowy.

Spotkaliśmy się już z wieloma losowymi problemami podczas przebudowy starych domów. Często są one niespodziewane. W czasie prac może okazać się, że jakieś zastosowane przed laty materiały lub technologie nie wytrzymały próby czasu, lub po prostu są szkodliwe dla zdrowia domowników. Wtedy trzeba szukać rozwiązań, aby obejść te problemy. Chyba, że wystąpiły one już wcześniej w innych projektach. Wtedy odpowiedź jest już znana! I na tym polega nasza siła. Mamy sposoby na przebudowę starego domu, ponieważ stosowaliśmy przeróżne rozwiązania na innych projektach.

Co zawiera projekt modernizacji istniejącego domu?

  • inwentaryzację budowlaną istniejącego budynku (na bazie pomiarów w terenie)
  • ocenę techniczną
  • koncepcję architektoniczną na bazie programu funkcjonalnego Inwestora
  • rysunki budowlane (architektura + konstrukcja)
  • schematy instalacyjne w zależności od zakresu modernizacji
  • model 3d nowego budynku
  • charakterystykę energetyczną budynku
  • w zależności od zakresu modernizacji – projekt zagospodarowania działki

Wykonujemy dla Państwa temat kompleksowo od A do Z, co oznacza że nie muszą Państwo tracić cennego czasu na załatwianie skomplikowanych spraw w różnych instytucjach i organach państwowych. Do każdego projektu sporządzona jest umowa z harmonogramem prac projektowych. Dostajecie ją Państwo w wersji elektronicznej na maila do zapoznania przed finalnym podpisaniem umowy z możliwością wnoszenia ewentualnych uwag. Każda wycena projektu jest przygotowywana indywidualnie pod klienta.

Jak wygląda w skrócie współpraca z nami?

Pierwszym etapem dla projektu przebudowy, nadbudowy, bądź rozbudowy jest wykonanie inwentaryzacji (czyli pomiaru obiektu z natury wraz z wprowadzeniem danych do komputera i uzyskanie rzutów kondygnacji, przekrojów i elewacji oraz częstokroć bryły 3D). W jej skład wchodzi też wstępna analiza możliwości oraz wad i zalet istniejącego obiektu budowlanego.

Drugim etapem jest sporządzenie opinii o stanie technicznym lub ekspertyzy technicznej obiektu (koniecznej przy składaniu projektu do urzędu) podpisanej przez uprawnionego konstruktora mającego uprawnienia w branży budowlanej w specjalności inżynieryjnej. Pozwoli to ocenić możliwości przebudowy, nadbudowy i rozbudowy oraz oceni stan budynku i jego elementów konstrukcyjnych, w tym przegród, stropów, dachów i mniej istotnych pozycji obiektu.

Po ocenie stanu technicznego i przeanalizowaniu architektury, konstrukcji  i estetyki budynku oraz analizie od względem konieczności przystosowania do prawa budowlanego i innych rozporządzeń sporządzamy wstępną koncepcję architektoniczno – urbanistyczną, zawierającą: warianty funkcjonalno – przestrzenne, plan sytuacyjny, rzuty, elewacje, przekroje, bryłę, elewacje kolorowe i szkice 3D oraz wizualizacje wraz ze wstępnym doborem materiałów.

Na koniec przystępujemy do wykonania projektów branżowych, między innymi architektonicznego i konstrukcyjnego. Na życzenie wykonujemy również projekty branżowe: wodociągowo-kanalizacyjne, centralnego ogrzewania, wentylacji oraz elektryki. Mogą to być instalacje wewnętrzne w budynku, instalacje na terenie – zewnętrze, doziemne czy instalacje zewnętrzne jako przyłącza.

Przykładowe projekty:

Przebudowa i rozbudowa stodoły

Przebudowa i rozbudowa kostki PRL

Jeśli macie Państwo jakieś inne pytania zapraszam do kontaktu.

PRZYKŁADOWE PROJEKTY PRZEBUDOWY, ROZBUDOWY I NADBUDOWY ISTNIEJĄCYCH DOMÓW